doświadczenie w CV
Doświadczenie w CV

Doświadczenie w CV stanowi sztandarowy poza danymi kontaktowymi element składowy dokumentu aplikacyjnego. Równie ważna, acz nie tak ważna, jak doświadczenie jest sekcja wykształcenie. Jednocześnie powyższe stwierdzenie rozwiewać powinno wszelkie wątpliwości dotyczące pierwszeństwa doświadczenia, nad wykształceniem.

Dlaczego większość osób umieszcza w CV w pierwszej kolejności element wykształcenia, zamiast doświadczenia? Wynika to ze starej szkoły, kiedy jeszcze pracodawcy dużą wagę przywiązywali do wykształcenia. Czasy się zmieniły, zmieniło się także podejście w rekrutacji. Obecnie najważniejsze z punktu widzenia pracodawcy są umiejętności nabyte w drodze doświadczenia zawodowego. Wykształcenie schodzi na dalszy plan i nie odgrywa zasadniczej roli w procesie rekrutacji, poza faktem, że warto je mieć, starając się o stanowisko specjalistyczne lub zarządzające.

W trakcie analizy profilu kandydatów rekruter przegląda dokumenty aplikacyjne bardzo pobieżnie. Po otwarciu CV, pierwsza informacja, na jaką zwróci uwagę to doświadczenie. Warto przyłożyć się do tej sekcji w dokumencie, gdyż od jej zawartości zależy przyszła kariera zawodowa. Jeśli zadbasz o to, co najważniejsze, bez problemu zwrócisz uwagę rekrutera.

W przebiegu doświadczenia zawodowego należy skupić się na stuprocentowych konkretach. Opis doświadczeń powinien być krótki, zwięzły i przedstawiać kandydata do pracy od najlepszej strony.

Przygotowując dokument aplikacyjny, warto dostosować opis doświadczenia pod konkretne stanowisko pracy, tak aby, to co chcesz przekazać, miało w pewien sposób połączenie z tym, co jest wymagane w ofercie pracy. W miarę możliwości można posłużyć się nawet zwrotami zawartymi w treści ogłoszenia, na które aplikujesz.

Jeżeli w dotychczasowej karierze zawodowej zdarzyły ci się sukcesy, które przyczyniły się do rozwoju firmy lub jej osiągnięć pochwal się nimi. Będzie to także pewnego rodzaju karta przetargowa na plus dla ciebie.

Zostaw komentarz